Фінська сауна

Фінська сауна

Фінська сауна прийшла до нас із Скандинавії, і як зрозуміло із назви, з Фінляндії. Там вона є не тільки частиною культури, але і важливим засобом для оздоровлення типового фіна. По статистиці на кожні 2-3 будинка в Фінляндії приходиться по 1 сауні.

баня в Ирпене 39

 

 

У фінській сауні використовується досить висока температура - 70°C і вище. Принцип роботи наступний: вогонь, що перебуває у вогнищі, розігріває камені, а вони, у свою чергу, запасають тепло.

Коли лазня розігріта, люди сідають на полицю в парилці і ллють воду на камені, щоб виникав пар. Після активного потіння люди миються й закінчують процедуру.

Принцип фінської сауни говорить про те, що оздоровлення організму можливо без застосування сучасних хімічних речовин: досить лише небагато розпечених каменів і води, щоб виник пар. Процедура абсолютно натуральна, і враховуючи  її історію, можна без сумнівів сказати, що це не просто данина традиції чи розвага, а ефективний спосіб приведення свого організму в порядок.

Відмінність фінської лазні від руської парної:

  1. У сауні пар сухий, а в руській парній - вологий.
  2. Температура в сауні набагато вища, ніж у руській бані.
  3. Віник у сауні рідко використовується, а в руській бані - завжди.

Користь фінської сауни

Що таке фінська сауна для організму? Розігрів зовнішньої частини тіла провокує активне потовиділення; розкриття пор і повне очищення шкіри; прискорення обміну речовин; посилений кровообіг; виведення шлаків і надлишків води через піт (за раз виводиться приблизно третина шкідливих речовин). Позитивний вплив проявляється на фізичне й духовне здоров'я. Організм і шкіра повністю самоочищуються від тепла, поту, води й перепаду температур. Тіло омолоджується, розслаблюється й відновлюється, нормалізується водно-сольовий баланс, сон, тиск, поліпшується настрій і апетит, зміцнюється імунітет.